Software, Hardware, Elektro

David Torák S. H. E.

PC kurzy v KSK

      V Komunitním středisku KONTAKT Liberec jsem začal s počítačovými kurzy. Nejprve jsem učil děti a cca po 2 letech jsem začal učit i seniory. Momentálně učím jak děti, tak i seniory. 

      Kurzy pro seniory jsou rozděleny do dvou částí a to pro začátečníky a mírně pokročilé. Obě tyto části jsou za podpory Komunitního střediska KONTAKT Liberec pro kurzisty zcela zdarma. Osnova kurzů je shodná s kurzy probíhajícími v Centru sociálních služeb v Jablonci nad Nisou 

   Dále zde probíhaly kurzy zaměřené na digitální fotografii, kde jsme se věnovali základnímu nastavení fotoaparátu, propojení fotoaparátu s počítačem, stažení fotografií do PC a jejich následné úpravě. Bylo zde procvičeno vytváření složek a třídění pořízených snímků. Pokud se vše zvládlo dle plánu,  bylo zopakováno posílání upravených fotografií pomocí elektronické pošty (E-mailem). Zde jsme si vysvětlili, jak uložit fotografii, aby měla rozumnou velikost při zachování dostatečné kvality. Tento kurz si senioři hradili sami.

     V roce 2010 zde probíhal kurz v rámci projektu „Senioři komunikují”. Realizátorem projektu byl Kontakt a partnerem Nadace Livie a Václava Klausových, která na projekt přispěla částkou Kč 42.000,–.

logoksk


Copyright © 2014. All Rights Reserved.