Software, Hardware, Elektro

David Torák S. H. E.

PC kurzy v CSS

     V Centru sociálních služeb v Jablonci nad Nisou vyučuji jako lektor počítačové kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé. CSS také nabízí velký opakovací kurz PC.  

Všechny kurzy jsou určeny pouze pro seniory z Jablonce nad Nisou a blízkého okolí. Díky podpoře statutárního města Jablonec nad Nisou a Centra sociálních služeb jsou tyto kurzy pro seniory zcela zdarma.

      Dále zde probíhaly nadstavbové kurzy zaměřené na digitální fotografii, ve kterých jsme se věnovali základnímu nastavení fotoaparátu, propojení fotoaparátu s počítačem, stažení fotografií do PC a jejich následné úpravě. Bylo zde procvičeno vytváření složek a třídění pořízených snímků. Pokud se vše zvládlo dle plánu,  bylo zopakováno posílání upravených fotografií pomocí elektronické pošty (E-mailem). Zde jsme si vysvětlili, jak uložit fotografii, aby měla rozumnou velikost při zachování dostatečné kvality. 

V roce 2013 podpořila ČSOB Nadační program vzdělávání projekt Bankovní komunikace pro seniory na Jablonecku finančním darem ve výši  42 tisíc Kč, který byl zaměřen na internetbanking. Smyslem a cílem projektu bylo naučit seniory využívat elektronické bankovnictví prostřednictvím osobního počítače. Kurz  byl realizován Centrem sociálních služeb ve dvou blocích, a to na podzim 2013 a na jaře 2014.

Informace naleznete kliknutím na logo CSS.

LogoCSS

 

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.